Recenzja e-booka “Sekrety Kiszonek”

O tym, że jestem fanką wszelakiego rodzaju kiszonek, zdążyliście pewnie się zorientować. Robię je przez cały rok i bardzo lubię ich smak, ale tym bardziej chętniej się nimi zajadam wiedząc, że ich spożywanie przynosi korzyści dla zdrowia 🙂 Niedawno zostałam poproszona o napisanie recenzji e-booka o intrygującym tytule “Sekrety Kiszonek”  napisanego przez Marię Pabich oraz Agatę Kornacką. Jestem świeżo po lekturze i chciałam podzielić się z Wami swoimi wrażeniami.

Na początek trochę informacji o autorkach. Maria Pabich jest dietetykiem i pasjonatką biegów na orientację, która uczy zdrowego odżywiania i prowadzi stronę Jak zdrowo żyć. Agata Kornacka jest doradcą żywieniowym i prowadzi bloga Czas na Zielone.

Książka “Sekrety Kiszonek” składa się z 57 stron i podzielona jest na trzy części. W pierwszej poznacie teorię samego procesu fermentacji, dowiecie się o korzyściach płynących z konsumpcji kiszonek i o tym, czy jednak są jakieś minusy wynikające z ich spożywania. Druga część to zbiór praktycznych porad dotyczących tego, jakich warzyw najlepiej użyć w kiszonkach, jakie przyprawy i dodatki wykorzystać i jak zrobić dobrą zalewę i wiele innych praktycznych wskazówek. Trzecia część to receptury na kiszonki (w tym dwa bonusowe przepisy nie wykorzystujące typowej fermentacji mlekowej), a także przepisy z  wykorzystaniem ukiszonych warzyw.

Książka naprawdę mi się spodobała. Ma bardzo ładną i przejrzystą szatę graficzną i jest napisana bardzo przystępnie łącznie z częścią teoretyczną. Bardzo zaintrygował mnie przepis na kiszony bób – nie przyszłoby mi do głowy, że bób nadaje się na kiszonkę! 🙂 Po przeczytaniu tej książki na pewno kiszenie przestanie Ci się wydawać skomplikowane, bo szczegółowe opisy przeprowadzą Cię krok po kroku do celu. Dodatkowo, pięknie wykonane i kolorowe zdjęcia apetycznych kiszonek świetnie dopełniają treści e-booka. Aż ślinka cieknie na ich widok 🙂 Na zdjęciach można również zobaczyć jak ma prawidłowo wyglądać piana powstała w procesie fermentacji i negatywny przykład nieudanej fermentacji także jest pokazany (szczególnie przydatne dla początkujących).

Podsumowując, e-book “Sekrety Kiszonek” to bardzo przydatna i fajnie napisana książka, którą warto mieć w domu i korzystać z niej przez cały rok. Polecam! Można go zakupić na tej stronie: http://jakzdrowozyc.pl/e-book-sekrety-kiszonek/

Udanego i smacznego kiszenia! 🙂

Pozdrawiam,

Mariola

image_pdfimage_print

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *