“Historia wewnętrzna” – przystępna książka o naszych jelitach

O tym jak ważne są jelita i ich znaczenie w funkcjonowaniu układu immunologicznego dużo się mówi i pewnie większość osób zdaje sobie sprawę z tej zależności. Ale o tym jak dokładnie wygląda trawienie pokarmu przechodzącego przez kolejne odcinki układu pokarmowego i dlaczego flora bakteryjna jest ta ważna pewnie już mniej osób wie.

Ktoś może powie, że temat może i owszem wydawać się przydatny i pożyteczny dla poznania naszego własnego organizmu (aczkolwiek raczej wstydliwy, bo jak tu poruszać temat koloru i konsystencji stolca – a temu samemu zagadnieniu poświęconych jest aż blisko 6 stron książki!). I może się wydawać, że książka na ten temat pewnie będzie śmiertelnie nudna.

Nic bardziej mylnego! Gulia Enders napisała bardzo przystępną i ciekawą, a co więcej pełną humoru książkę pt. „Historia wewnętrzna. Jelita – najbardziej fascynujący organ naszego ciała.”, którą czyta się z przyjemnością, by raz po raz zaśmiewać się z niej na głos 😀 (wydaje się niemożliwe, a jednak!). Dowcipnie i bardzo obrazowo opisany jest mechanizm działania układu trawiennego i jego skorelowanie z resztą organizmu. Dodatkowo, w książce można znaleźć śmieszne rysunki, wykonane przez siostrę autorki, nawiązujące do treści.

Kilka słów o autorce

Książka napisana została przez Gulię Enders, doktorantkę w zakładzie mikrobiologii i higieny klinicznej we Frankfurcie nad Menem. Natomiast rysunki wykonała siostra autirki, Jill Enders, która ukończyła komunikację wizualną ze se specjalizacją popularyzacja nauki.

Podsumowanie

Pozycja ta, napisana z humorem łatwym i zrozumiałym językiem, która dostarczy ogólnej wiedzy na temat układu pokarmowego i jelit i prawdopodobnie zachęci do pogłębiania wiedzy z tej tematyki.

Zachęcam do lektury!

Pozdrawiam serdecznie,

Mariola 🙂

P.S. Więcej wpisów z serii “Polecane książki” znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *