Lamarida w mediach

Radio TokFM – Data emisji: 23-10-2020 godz. 13:40 „Matka niepełnosprawnego dziecka: Dla mnie skrócenie ciąży z nieodwracalnymi uszkodzeniami to akt miłosierdzia.” – rozmowa z p. redaktor Pawłem Sulikiem: „Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zakazującego aborcji: Matki dzieci z niepełnosprawnością mówią o wsparciu od państwa, a raczej o jego braku”

Radio TokFM – Data emisji: 26-09-2020 godz. 15:40 „Walka o możliwość dorabiania na świadczeniu pielęgnacyjnym” – rozmowa z p. redaktor Anną Gmiterek-Zabłocką: „Jako rodzic dziecka z niepełnosprawnością chcę mieć prawo do pracy zarobkowej będąc jednocześnie na świadczeniu pielęgnacyjnym jako opiekun osoby niepełnosprawnej” – piszą autorki petycji w tym zakresie. I zbierają podpisy, by móc dorabiać na świadczeniu pielęgnacyjnym.”

Kids in Kraków – Czas na raty, rozmowa z Mariolą Lesiak-Bzdak – rozmowa z p. Barbarą Zając: Rozmawiamy z Mariolą Lesiak-Bzdak, która prowadzi bloga Lamarida.pl  o roślinnym gotowaniu i życiu z nieuleczalnie chorym dzieckiem. Pani Mariola jest osobą z pozytywną energią, silną, pogodzoną z trudnym macierzyństwem i znajdującą w nim piękno.

Radio TokFM – Podcast „Co to znaczy, że hospicjum jest domowe” – rozmowa z p. redaktor Anną Gmiterek-Zabłocką: „Co to znaczy, że hospicjum jest domowe? Chore dziecko może zostać we własnym pokoju, pośród własnych zabawek.”

Radio TokFM – Data emisji: 2020-02-29 godz. 15:40 – rozmowa z p. redaktor Anną Gmiterek-Zabłocką: „”Chromosomowe dzieci takie jak ja”. Książka, która może pomóc rodzicom”. Rozmawiamy o niedawno wydanej książeczce „Chromosomowe dzieci takie jak ja” o wadach genetycznych oraz o diagnozie rzadkiej choroby i jej wpływie na życie rodziny. Data emisji rozmowy z nie jest przypadkowa – 29 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorób Rzadkich.

Radio TokFM – Data emisji: 2019-03-02 godz. 15:40 – rozmowa z p. redaktor Anną Gmiterek-Zabłocką: „”Chromosomowe dzieci takie jak ja”. Książka, która może pomóc rodzicom”. Rozmawiamy  o życiu z ciężko chorym dzieckiem, radzeniu sobie z codziennością, radości z drobnych rzeczy i oczywiście o blogu. Na marginesie apel o pomoc w wydaniu przetłumaczonej na jężyk polski książeczki o wadach genetycznych.

Medycyna Praktyczna – data ukazania się artykułu w internecie: 27.02.2019 – rozmowa z p. redaktor Ewą Stanek-Misiąg: „Bolesna wyjątkowość
– 28 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorób Rzadkich”. Rozmowa o diagnozie i życiu z rzadką chorobą genetyczną dziecka.

image_pdfimage_print