Edukowanie i pomaganie… – „Chromosomowe dzieci takie jak ja”

Edukacja jest dla mnie bardzo ważna. I dlatego przetłumaczyłam (charytatywnie) z języka angielskiego książeczkę o wadach genetycznych. Ale pomaganie też jest dla mnie ważne…

Edukowanie i pomaganie, tłumaczka książki "Chromosomowe dzieci takie jak ja"

Kochani,

Dwa lata minęły od ukazania się drukiem, dzięki Waszej ofiarności, przetłumaczonej przeze mnie książeczki o wadach genetycznych “Chromosomowe dzieci takie jak ja” autorstwa Annette Fournier z ilustracjami Kelsey McKay – szczegółowe informacje tutaj. Tak jak zapowiadałam, część dochodów ze sprzedaży książki (uzależniona od ilości sprzedanych egzemplarzy) została na koniec każdego roku wpłacona przez Wydawcę Wydawnictwo Impuls na konto Stowarzyszenia Chorych na Mukopolisacharydozę i Choroby Rzadkie i wynosiła odpowiednio:

za 2020 rok:

 150 sprzedanych egzemplarzy i 3 ebooki, darowizna: 145,80 zł

za 2021:  

  46 sprzedanych egzemplarzy i 3 ebooki, darowizna:    23,34 zł

za 2022:  

  24 sprzedanych egzemplarzy i 2 ebooki, darowizna:    25,11 zł

za 2023:  

  4 sprzedane ebooki, darowizna:    6,17 zł

Bardzo dziękuję Wam za zakup książeczki, a tym samym za wsparcie Stowarzyszenia.

Ktoś może powie, że po co w ogóle wspominam o takich minimalnych (wręcz “śmiesznych”) kwotach. Otóż, rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością wiedzą doskonale, że KAŻDA, nawet “śmiesznie mała” kwota robi różnicę, gdy trzeba dopiąć budżet i zapewnić leki, pieluchy, sprzęt medyczny i ortopedyczny.

Przy okazji zachęcam Was do czytania tej edukacyjnej książeczki, mówienia i pisania o niej (w internecie, na swoich mediach społecznościowych, na stronach dla czytelników – gdzie się da 😉 ), żeby jak najwięcej osób mogło zrozumieć, czym są wady genetyczne i przestać się bać osób, które z nimi się urodziły. Nadal możecie kupić “Chromosomowe dzieci…” na stronie wydawnictwa tutaj lub w większości księgarni internetowych. Mam też informację, że w kilku bibliotekach w Polsce ta książeczka jest dostępna, co mnie bardzo cieszy! O samej książeczce możecie przeczytać w artykule na blogu tutaj.

Życzę Wam miłej lektury i cudownego dnia!

Pozdrawiam serdecznie,

Mariola 🙂 

P.S. Więcej wpisów z serii “Życie z letalną chorobą dziecka” znajdziecie tutaj .

•   Jeśli ten artykuł Ci się spodobał lub pomógł, to zachęcam do wsparcia leczenia i rehabilitacji mojej nieuleczalnie córeczki Emmusi poprzez wpłatę darowizny na jej subkonto w fundacji https://dzieciom.pl/podopieczni/27709 lub przekazanie jej 1,5% podatku. Każda złotówka się liczy! Dziękuję <3
•   Uważasz, że ten artykuł jest ważny? To podaj go dalej! 
•   Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się swoją opinią w formie komentarza :)
•   Obserwuj mnie na Facebooku LamaridaBlog
•   Śledź mnie na Instagramie lamaridapl
•   Dziękuję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *