Jak można wesprzeć hospicjum?

Czy zastanawialiście się może kiedyś, skąd pochodzą pieniądze na opłacenie opieki medycznej dla podopiecznych hospicjum? Otóż, Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko 60 proc. tych wydatków, a brakujące 40 proc. hospicjum musi samo uzbierać. A zatem rodzi się pytanie: jak przeciętny obywatel może wesprzeć hospicjum, by jeszcze efektywniej pomagało potrzebującym dzieciom. O tym dowiecie się właśnie w tym wpisie 🙂

Czy zastanawialiście się może kiedyś, skąd pochodzą pieniądze na opłacenie opieki medycznej dla podopiecznych hospicjum? Otóż, Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko 60 proc. tych wydatków, a brakujące 40 proc. hospicjum musi samo uzbierać. Ale fundusze są potrzebne nie tylko na tę pomoc, ale także na organizowanie okazji do uśmiechu i tworzenie wspomnień dla całej rodziny chorego dziecka jak np. urodziny czy mikołajki. Więcej informacji, o tym jak hospicjum pomaga rodzinom można znaleźć w tym wpisie. A zatem rodzi się pytanie: jak przeciętny obywatel może wesprzeć hospicjum, by jeszcze efektywniej pomagało potrzebującym dzieciom. O tym dowiecie się właśnie w tym wpisie 🙂

Na nartach po uśmiech

Gdyby zapytać najmłodszych czy chcieliby pomóc swoim chorym rówieśnikom i dobrze się przy tym bawić, na pewno wszyscy odpowiedzieliby zgodnie, że tak 🙂 Ale jak to zrobić? Jednym ze sposobów jest wzięcie udziału w akcji “Na nartach po uśmiech”, którą Alma Spei przeprowadza dla najmłodszych fanów narciarstwa zjazdowego. Otóż, każdy z młodych sportowców biorących udział w zjeździe wpłaca darowiznę na rzecz Fundacji Alma Spei i świetnie się bawi 🙂 , a wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone są na pomoc podopiecznym. A jaką pomoc – o tym pisałam tutaj. Więcej informacji o tej zimowej akcji można znaleźć na tej stronie.

Ślub z sercem

Do młodych par chcących w dniu swojego ślubu zrobić coś wyjątkowego, a przynoszącego uśmiech  nieuleczalnie chorym dzieciom Alma Spei kieruje akcję Ślub z Sercem . Polega ona na tym, że państwo młodzi proszą gości weselnych, by zamiast kwiatów przynieśli datek na rzecz podopiecznych naszego hospicjum, a wolontariusz zbierze je do specjalnej puszki w czasie składania gratulacji i życzeń. Uzbierane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na prezenty urodzinowe lub wycieczki dla podopiecznych hospicjum, które będą dla nich wielkim źródłem radości 🙂 . Zachęcam do rozpowszechniania informacji o tej akcji wśród rodziny i znajomych!

Wolontariat

Jak już wspominałam we wpisie bez pomocy wolontariuszy wiele cyklicznych akcji przeprowadzanych przez nasze hospicjum nie byłoby możliwych. A w każdym razie zwierzątka ze Stumilowego Lasu nie uczestniczyły tak licznie w urodzinowych przyjęcia podopiecznych 🙂 Więcej informacji o możliwości zostania wolontariuszem Alma Spei znajdziecie na tej stronie.

1% podatku

Fundacja Alma Spei prowadzi również kampanię zbierania 1% podatku dochodowego, a szczegółowe informacje można uzyskać tutaj.

W Alma Spei bardzo dużo się dzieje, a wszystko można śledzić na bieżąco obserwując Fundację na Facebook-u. Ja zaglądam tam każdego dnia 🙂

Pozdrawiam serdecznie !

Mariola

P.S. Więcej postów z serii „Życie z letalną chorobą dziecka” znajdziecie tutaj.

Jeżeli to czytasz, to znaczy, że dotarłaś/-eś to końca wpisu –  bardzo się cieszę 🙂

  • Spodobał Ci się ten artykuł? Uważasz, że jest wart podania dalej? To nie krępuj się, skomentuj i udostępnij! Dzięki temu będzie on miał szansę dotrzeć do kogoś, kto być może potrzebuje go przeczytać.
  • Obserwuj mnie na Facebooku lamarida.pl FB
  • Śledź mnie na Instagramie lamarida.pl Instagram

Dziękuję i pozdrawiam!

image_pdfimage_print

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *