Co w życiu ważne…

Często słyszy się rodziców niepełnosprawnych dzieci mówiących: “Choroba dziecka zmieniła nasze życie na lepsze”.

Większości ludziom, którzy wiodą “normalne życie”, tzn. bez poważnych chorób czy niepełnosprawności w rodzinie, takie stwierdzenie wydaje się niedorzeczne: “Jak możecie mówić, że Wasze życie jest lepsze, kiedy macie tak ciężko chore dziecko?! Przecież obiektywnie rzecz biorą Wasze życie jest teraz dużo gorsze niż było: pełne problemów, kłopotów, zmartwień, które nie da się łatwo rozwiązać. Takie niepełnosprawne dziecko to ogromny ciężar na całe życie.”

Nie da się ukryć, że życie rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem nie jest łatwe. Ale jednocześnie, każde trudne doświadczenie życiowe zmusza człowieka, żeby na chwilę się zatrzymać, zrobić sobie życiowy rachunek sumienia i zastanowić się, co naprawdę jest dla mnie w życiu ważne.

A to z kolei prowadzi do bardziej świadomego przeżywania swojego życia, w którym doceniamy to, co mamy, cieszymy się dosłownie każdym dniem i po prostu czujemy, że żyjemy, a nie gonimy czekając na szczęście w przyszłości. Nam wystarczy po nie sięgnąć tu i teraz. I chociaż w naszym życiu dużo jest cierpienia, bólu, strachu, stresu i bezsennych nocy, to staramy się tak urządzić nasze życie, żeby czerpać z niego jak najwięcej radości. Świadomość tego, że nasza Księżniczka, nasze Słoneczko, nasza Wojowniczka bywa szczęśliwa pomimo choroby, niepełnosprawności i różnych dolegliwości jest dla nas motorem do działania…

Cudownego dnia Kochani!

Pozdrawiam serdecznie,

Mariola 🙂

P.S. Więcej wpisów z serii “Życie z letalną chorobą dziecka” znajdziecie tutaj .

  • Spodobał Ci się ten artykuł? To bardzo się cieszę 🙂 Będzie mi miło, jeśli skomentujesz i udostępnisz! Dzięki Tobie będzie on miał szansę dotrzeć do kogoś, kto być może potrzebuje go przeczytać.
  • Obserwuj mnie na Facebooku lamarida.pl FB
  • Śledź mnie na Instagramie lamarida.pl Instagram
  • Dziękuję i pozdrawiam! 🙂
image_pdfimage_print

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *