Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?

Kiedy mój syn pierwszy raz zadał mi pytanie: ”Czy ja kiedyś umrę?”, a ja odpowiedziałam mu szczerze: “Tak”, jego reakcja była bardzo gwałtowna: “Ale ja nie chcę umierać!!”. Wtedy, tak jak pewnie większość rodziców, powiedziałam mu: “Spokojnie. Nie myśl teraz o tym.” To wydawało mi się najrozsądniejsze. I on, jak pewnie każde inne dziecko, i tak myślał o tym, że kiedyś umrze… I później zadawał pytania. Pewnie tak jak inne dzieci. Zatem ważne dla rodziców pytanie: “Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?”

jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci

Czytaj dalej „Jak rozmawiać z dzieckiem o śmierci?”

Tort orzechowy z kremem wiśniowym

Tort orzechowy z kremem wiśniowym to idealny tort dla tych, którzy tortów nie lubią 🙂 Biszkopty są delikatnie słodkie, krem wiśniowy jest orzeźwiający, a całość jest tak bardzo smaczna, że na jednym kawałku się nie skończy 🙂 Polecam!

Tort orzechowy z kremem wiśniowym

Czytaj dalej „Tort orzechowy z kremem wiśniowym”

Jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia?

Pytacie mnie czasami, czy moje dzieci jedzą rzeczywiście to, co ja przygotowuję i pokazuję na zdjęciach na blogu 😀 Bo jakoś nie chce się Wam wierzyć, że dzieci mogą lubić „tak zdrowo wyglądające potrawy”. I koniecznie chcecie wiedzieć jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia. 

Jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia
Jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia

Czytaj dalej „Jak przekonać dziecko do zdrowego jedzenia?”

Słodko-pikantne i chrupiące tofu po koreańsku

Lubicie tofu? Dzisiaj zachęcam Was do wypróbowania Dubu-gangjeong (두부강정), czyli słodko-ostrego i jednocześnie chrupiącego tofu po koreańsku. Bardzo prosto się je przyrządza, a pasuje zarówno do obiadu jak i imprezowego menu czy lunchboxa. Polecam 🙂

tofu po koreańsku

Czytaj dalej „Słodko-pikantne i chrupiące tofu po koreańsku”

Dziecko niepełnosprawne w kuchni

Kiedy w minionym tygodniu pokazałam w mediach społecznościowych zdjęcie Córeczki z podpisem sugerującym, że pomagała mi w przygotowaniu boczniaków do obiadu, niektórym ten obrazek mógł się wydawać „pobożnym życzeniem matki niepełnosprawnego dziecka”.

Czytaj dalej „Dziecko niepełnosprawne w kuchni”

Domowy chleb z garnka

Niedawno był przepis na bułki, który po lekkiej modyfikacji stał się recepturą na domowy chlebek z garnka z chrupiącą skórką. Podobnie jak w przypadku bułek i tutaj ciasta nie trzeba wyrabiać! Zaletą tego chlebka jest też to, że można go zrobić w ciągu kilku godzin, gdzie pracy jest na kilka minut, a reszta to czekanie aż ciasto wyrośnie i upiecze. Koniecznie wypróbujcie i podzielcie się wrażeniami! 🙂

Czytaj dalej „Domowy chleb z garnka”

Niepełnosprawność intelektualna

Dla mnie przyznanie się przed samą sobą, że moja Córeczka oprócz ciężkiej niepełnosprawności ruchowej jest także upośledzona intelektualnie było bardzo trudne… Bo niepełnosprawność intelektualna jakoś nie pasowała mi do mojej ukochanej córeczki.

niepełnosprawność intelektualna

Czytaj dalej „Niepełnosprawność intelektualna”

“Historia wewnętrzna” – przystępna książka o naszych jelitach

O tym jak ważne są jelita i ich znaczenie w funkcjonowaniu układu immunologicznego dużo się mówi i pewnie większość osób zdaje sobie sprawę z tej zależności. Ale o tym jak dokładnie wygląda trawienie pokarmu przechodzącego przez kolejne odcinki układu pokarmowego i dlaczego flora bakteryjna jest ta ważna pewnie już mniej osób wie.

jelita

Czytaj dalej „“Historia wewnętrzna” – przystępna książka o naszych jelitach”